Roztocze

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską .Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej.

Na Roztoczu, z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty tj  Sołokija, Piekiełko, Nad Tanwią czy też Czartowe Pole.
Roztocze noclegi  wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera, gęste lasy,  cisza i kontakt z naturą.
Zamość miasto zostało zaprojektowana na zamówienie przez włoskiego architekta, wpisano je na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. W centrum Zamościa mieści się wielki rynek otoczony pięknymi kamienicami.
Wizytówką Lubelszczyzny jest niezaprzeczalnie Roztoczański Park Narodowy i jego urokliwe zakątki, jak Krasnobród, Susiec, Górecko Kościelne, Tomaszów Lubelski czy Zwierzyniec, kryjące mnóstwo atrakcji .
Roztocze ma bardzo zróżnicowaną florę oraz rzeźbę terenu można zobaczyć lessowe, piaskowe czy wapienne wierzchowiny, strome zbocza dolin i malowniczych wąwozów, piękne kaskady i przełomy potoków

Roztocze zachwyca harmonią krajobrazów i zabytków kulturowych.

Co warto zatem zobaczyć wybierając się na Roztocze, oto niektóre punkty których nie wolno ominąć podczas poznawania tego zakątka Polski:

Krasnobród noclegi i jego atrakcje, zabytkowy klasztor z XVII w. z repliką obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej  kaplica na wodzie z cudownym, moc uzdrawiania źródłem bijącym spod kaplicy, , muzeum najpiękniejszych wieńców

progi skalne na Tanwi, tworzące kaskadowy spływ rzeki, tak zwane „Szumy na Tanwi”,

Szczebrzeszyn i jego atrakcje: wzgórze zamkowe z pozostałościami baszty zamkowej, młyn wodny Zamoyskich z początku XX w..