Noclegi Bałtów

Największą atrakcją miejscowości Bałtów jest Park Jurajski, gdzie zwiedzający mogą oglądać naturalnej wielkości makiety dinozaurów rozmieszczonych wzdłuż ścieżek dydaktycznych. Pomysł na zbudowanie takiego obiektu pojawił się po odkryciu w tym regionie śladów dinozaurów przez polskiego paleontologa, dr Gerarda Gierlińskiego. W Bałtowie zwiedzić także można np.: pałac książąt Druckich-Lubeckich z końca XIX wieku, młyn wodny z XIX wieku, Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej z 1697 roku. Dużą atrakcję stanowi również spływ rzeką Kamienną.

W Parku znajduje się około sto modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne.
Modele dinozaurów w JuraParku zostały wykonane przez współpracujących z paleoartystami z wielką dbałością o szczegóły. Do grona konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów.
Tereny, na których obecnie leży nasz Park Dinozaurów, była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury. Dowodem na tą są odnalezione w tutejszym wąwozie tropy dinozaurów. JuraPark został objęty patronatem naukowym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego.