Polanica Zdrój noclegi to miasto uzdrowiskowe w naszym kraju w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Położona jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej u podnóża masywu Piekielnej Góry, a południowa część miasta na zboczach Gór Bystrzyckich w pobliżu Kamiennej Góry blisko Góry Stołowe, Duszniki-Zdrój, Kłodzko. Miejscowość należała do hrabstwa kłodzkiego.
Co warto zwiedzić w Polanicy?
Park Zdrojowy w Polanica Zdrój tanie noclegi dodany jest do rejestru zabytków, jako dobro kultury. Graniczy z ulicami Parkową, Zdrojową, Matuszewskiego, Kryniczną, Ogrodową i Wiejską, obejmuje powierzchnię 12,6 ha. Podzielony jest na 5 stref, spośród których najbardziej widowiskową jest Park Centralny z centralną promenadą biegnącą od Pijalni Wód „Wielka Pieniawa” do obelisku Adama Mickiewicza. Rosną tam przede wszystkim lipy, klony, graby, jarzęby, kasztanowce, jesiony a także takie cuda dendrologiczne jak grujecznik japoński, tulipanowiec amerykański, morwa biała czy cyprysik Lawsona. Tuż obok znajduje się ze skromną, klasycystyczną bryłą Teatr Zdrojowy utworzony w 1925 r. Niedaleko znajduje się Nowy Dom Zdrojowy „Wielka Pieniawa” zbudowany na początku XX w., współtworzący dziś Zakład Przyrodoleczniczy „Wielka Pieniawa” (ul. Parkowa 4).Wyjątkową ozdobą Parku Zdrojowego jest mieszcząca się przy jednej z jego alei fontanna. Po zmroku, od V do IX jest ona podświetlona 16 barwnymi lampami, a wystrzeliwana na 12 m wysokości woda układa się w piękne figury, w rytm odpowiednio ustawionej do wieczornych pokazów muzyki. W Parku Szachowym niesamowicie obserwuje się wielkoformatowe szachy.
Polanica Zdrój noclegi domki blisko centrum przyciąga do siebie ze względu na cisze i spokój miasta uzdrowiskowego, oraz wyjątkową przyrodę Kotliny Kłodzkiej. Turyści którzy chcieliby zwiedzić Polanicę mogą przejechać się turystyczną Ciuchcią, która dla odwiedzających jest ciekawą atrakcją. Polanicka Ciuchcia jak na uzdrowisko przystało jest całkowicie ekologiczna, ponieważ jej silnik jest całkowicie elektryczny. Jazdję zaczyna na ulicy Zdrojowej z samego serca miasta. Ma dwa otwarte wagony i tak naprawdę w zasadzie jest samochodem. Wagony przemieszczają się bowiem na normalnych kołach, co z resztą należy uznać za pozytyw, ponieważ ciuchcia jest bardzo cicha i komfortowa, W czasie przejazdu przewodnik opowiada o mijanych atrakcjach, ciekawych zakątkach i roślinności.W yjątkowo bo inaczej niż na Deptaku jest w Hucie Szkła Artystycznego „Barbara” przy al. Wojska Polskiego 58a. Panuje tu wyjątkowe skupienie. Ponieważ jest to jedna z ostatnich na Dolnym Śląsku działających hut szkła. Zwiedzający stają się świadkami ręcznej roboty szklanych cudów, mogą obserwować nabieranie surówki na tzw. piszczel, wydmuchiwanie w drewnianej formie, mogą oglądać gotowy wyrób, a w czynnym przy hucie sklepie zaopatrzeć się w produkty pracy hutników i to po naprawdę przystępnych cenach. Huta Szkła w Polanicy Zdroju jest atrakcją na skalę całego regionu i jest często odwiedzanym miejscem przez turystów.